Четвер, 2020-04-09, 6:57 PM
Вітаю Вас Гість | RSS

Острівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 32
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Історія школи

          Тихе село над Серетом…моє рідне і близьке село… Тут я народилася, тут виростала, ходила до школи.Розташоване недалеко від районного та обласного центру— за 9 км від Тернополя, село дало світові і Україні вченого історика Мирона Кордубу, поета Василя Ярмуша, корифея сцени Богдана Анткова.І ще багато-пребагато талантів дає і  буде давати ця благодатна земля.
Селу понад 500 років, про що свідчать і археологічні розкопки, і, навіть, спогади старожилів. В Острові проживає біля 2000 населення, є перспективи для подальшого розвитку. На території села є три загальноосвітні школи, з них за своєю безпосередньою функцією діє одна.
      Перша школа запрацювала  у нас в селі на початку ХІХ століття і мала лише два класи. Звісно, в такій школі вистачало до праці тільки одного вчителя.На жаль, ніхто з сучасників не пам’ятає його імені, правда, згадують, що був дуже строгим і за непослух карав різкою.
До школи ходили  усі діти, незважаючи на майновий ценз. Зі спогадів Ольги Машталяр (Бородай): «Вчили предметів мало: тільки арифметику, читання і письмо. Якщо, хто не знав уроку, то садили на останню  лавку (парту)».
      Після війни в Острові відкрили 4 класи,а директором стала Зеновія Іванівна Коржан, яка паралельно працювала вчителькою.
В 50-х роках школу очолив Павло Хрисанфович Синепольський, вчитель історії.Школа стала восьмирічною.Доучувалися діти у сусідньому селі Буцнів, де діяла загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів. Дружина директора Галина Василівна Синепольська була вчителькою молодших класів, Волік Микола Андрійович навчав дітей російської мови та літератури, українську мову викладала Валентина Іллівна Захарчук.
      Згодом школа переїхала у  нове приміщення, а в1964 році колгосп імені Ф.Енгельса добудував за сприяння його голови Стецюка Федора Андрійовича два поверхи.
        В 70-их директором  ЗОШ І-ІІ ст.. став Казимир Ярема. З них «стара школа» про функціонувала до 1993 року.Сучасна загальноосвітня школа розташована на межі двох сіл — Велика Бере зовиця і Острів. Збудовано її у 1993 році за сприяння голови колгоспу «Поділля» Тисліцької Стефанії Антонівни з метою, щоб діти обох цих населених пунктів змогли отримувати належну освіту, адже до цього часу в Острові існувала лише ЗОШ І-ІІ ступенів.
Фактично будівництво було розпочато в 1991 році, а вже за два роки для усіх бажаючих вчитися відкрила двері «нова» школа. Хоча і до сьогодні її будівництво не завершене, оскільки на території школи є ще басейн, котрий вимагає чималих коштів для введення його в дію.
До відкриття нової школи в Острові долучилося чимало людей: це і батьки, і учні, і вчителі, котрі працювали на будівництві, упорядковували класи, прибирали та готували приміщення до відкриття.Таким чином 1 вересня 1993 року учні вступили на поріг новозбудованої школи.
Першим директорм у новій школі ста Казимир Петрович Ярема, вчитель історії.
       В 1994  році директорм школи стає Олександр Іванович Зварич, вчитель фізики і працює ним  протягом 12 років.
Зараз директорм школи є Оксана Казимирівна Кожушко— вона є наймолодшим директорм в історії школи, адже їй ще немає й тридцяти.
Загальна площа школи становить 4600 метрів квадратних.Навчається 313 дітей, станом на 2007-2008 навчальний рік.Усіх класів у школі —17.
      В школі обладнано 9 навчальних кабінетів: хімічний, фізичний, географічний, кабінет обслуговуючої праці, музичний, інформативний, зарубіжної літератури, майстерня, спортзал.
       В 2003 році було проведено комп’ютеризацію школи, таким чином тут діє комп’ютерний клас, підключено мережу Інтернет.Діти мають змогу не тільки навчатися на уроках інформатики, а й працювати  в позаурочний час.
      В тому ж році введено в ідю програму «Безкоштовне харчування», отож учні початкових класів та пільгові категорії дітей харчуюя безкоштовно, оскільки в школі існує постійно діюча їдальня та буфет.
    До послуг школи діє бібліотека, у планах створити діючий читальний зал.Завідує бібліотекою Маряна Володимирівна Гудзь, яка привчає дітей любові до  книги, пошани до неї, стимулює роботу постійних виставок-новинок художньої літератури, тематичних виставок до Т.Г.Шевкенка, Лесі Українки, Івана Франка та інших митців слова української та світової літератури.
   З 2004 року  в школі діє капличка, відкрита за сприяння місцевого пароха о.Мирослава Богака 7 квітня на свято Благовіщення. Щороку тут відбуваються богослужіння, тож і діти, і всі біжіючі мають змогу прилучитися до духовного дійства.
    Ще однією гордістю школи є кімната-музей Василя Ярмуша. Цей поет є уродженцем даного села, тому кімната має ще й районне значення.Хочеться відмітити, що її було створено за повної ініціативи (творчої,  матеріальної) директора школи Казимира Петровича Яреми. Кімнату-музей постійно відвідують як учні місцевої школи, так і з сусідніх сіл.
Цього року на кошти батьків було обладнано актовий зал школи, в якому тепер проходять і батьківські збори, і «лінійки», і різноманітні виступи.
Учитель— садівник, що рясно садить квіти
І доглядає свій весняний сад
Найкращий сад —це його «рідні» діти,
Сад вирощений з вчительських порад…
І шумує земля у живій величавій красі.
Хай же радість серця ваші повнить.
Ви, наймення кому,— педагоги,
Хто закоханий в труд і життя,
Ви, хто вказує світлі дороги
Поколінням новим в майбуття…
     Зараз у ЗОШ І-ІІІ ступенів села Острів працює 47 учителів.  Серед них чимало вчителів із вищою категорією, І, ІІ та спеціалісти. Усі вони— талановиті педагоги від Бога. Є в учительському колективі й відмінники народної освіти—Ярема Любов Михайлівна, вчитель укр.мови та літератури, Федорончук Любов Григорівна, вчитель математики та Працінь Оксана Богданівна, вчитель біології.
     В 2002-2003 навчальному році в школі введено навчання англійською мовою з 2 класу, а у 2004-2005 році учні почали вивчати другу іноземну мову— німецьку.Оволодіння цими двома європейськими мовами дає шанс для учнів і для школи швидше увійти у процес євроінтеграції.
        Завдяки  невтомній праці вчителів у школі діють гуртки військово-патріотичного виховання (керівник Крамар Надія Володимирівна), вокальний (кер.Кошильовська Наталія Володимирівна), різьби по дереву (кер. Кобель Іван Іванович), театральний гурток «Хочу і Буду»(кер. Головецька Оксана Михайлівна) та музичний (кер.Хоєцький Юрій Васильович).
        Є в школі вчительський хор, яким вже довгий період часу займається вчитель музики вищої категорії Кошильовська Наталія Володимирівна, а в 1999-2000 навчальному році вчителі Острівської ЗОШ І-ІІІ ст. зайняли одне із призових місць у районі.
Серед 47 педагогів -10  молодих.Це Гошій М.І., Пацюк Н.І., Василинчук О.В., Пелехата Л.П., Бакан Ю.М., Романюк А.Б., Головецька О.М., Іванюта Є.В., Грицишин Г.М., Королишин Г.І. Вони переймають досвід у старшого покоління, яке радо ділиться своїми творчими здобутками, ідеями, напрацюваннями. До них належать вчителі різних категорій, зокрема це Хортик Галина Григорівна, Копаніцька Ганна Володимирівна, Пелехата Ольга Василівна, Костецька Галина Павлівна та багато ін.
         Стараннями вчителів школа в селі Острів посідає почесне 4 місце в районі.Учні школи є постійними призерами та переможцями районних та обласних олімпіад з укр..мови, математики, біології, англ..мови, географії, фізики, інформатики.
Гордістю школи її випускники. Учні нашої школи є і розумними, талановитими.Про це свідчать численні призові місця на різноманітних олімпіадах, а також їх подальшій реалізації в житті.
     Зокрема, не можемо не згадати про талановитого «математика» Віталія Федачківського, який прославив нашу школу призовими місцями на Всеукраїнських  олімпіадах.Теперішня директор школи теж є її достойною випускницею.Випускники школи працюють в університетах (Волік Надія), навчаються в  аспіратурах Києва (Василинчук Андрій, Штогун Тетяна), є вчителями у своїй школі (Головецька Оксана, Іванюта Євген, Пелехата Ліля, Бакан Юрій, Романюк Андрій), є майстрами та кандидатами у майстри спорту (Мельников Олег та Віталій) і т. ін. Сучасні учні теж не відстають від свої попередників.Вони постійно беруть участь у різноманітних конкурсах, займають хороші місця.
Наприклад, у 2007 році команда Юних Рятувальників ЗОШ с.Острів зайняла високе 4 місце в області.
Вже звичними стали призові місця вокального колективу учнів школи «Журавочка», театральний гурток «Хочу і Буду» був учасником одного з етапів Всеукраїнського конкурсу «Таланти твої, Україно!», не кажучи вже про високі досягнення в спорті— з футболу, баскетболу, кросу, лижних гонок.За спортивне життя школи відповідає двоє вчителів Підручна Марія Михайлівна та Бакан Юрій  Мирославович- саме завдяки їх зусиллям спортивна команда школи одна з найкращих в районі.
В школі вже традицією стало свято зустрічі з випускниками. І хоча школа є порівнянно молодою, але на її поріг злітається чимало гостей.Цього року зустріч готувала новий заступник з виховної роботи — Ірина Петрівна Кобель разом з одинадцятикласниками.І свято вдалося на славу: учні та вчителі ділилися теплими спогадами, гуляли шкільними коридорами, вмощувалися за парти і просто відпочивали.
Першою золотою медалісткою школи в 1995 році стала Ракуш Марія, її ще називали «першою ластівкою».
І дійсно, за 15 років існування у ЗОШ І-ІІІ ст.. с.Острів є чим гордитися. ЇЇ медалістами були:
 1. Бобів Богданна
 2. Трут Олег
 3. Ярема Оксана
 4. Машталяр Андрій
 5. Пісьо Ярослав
 6. Устич Наталя
 7. Шумська Ірина
 8. Маленчак Ірина
 9. Борис Тетяна
 10. Головецька Оксана
 11. Борис Катерина
 12. Штогун Тетяна
 13. Пелехата Галина
 14. Маленчак Ліля
 15. Волік Олена
 16. Горощак Зоряна
 17. Василинчук Андрій
 18. Бегош Ірина
 19. Зімовська Марія
 20. Костецький Юрій
 21. Костецький Борислав
 22. Боднар Мар’яна
 23. Бородай Леся
 24. Щерба Мар’яна
 25. Маличок Квітослава
 26. Вівчар Тетяна
 27. Прохира Інна
 28. Драпак Ігор
 29. Вустич Катерина
 30. Пельці Ігор
 31. Головецька Оля
 32. Чикинда Наталя
 33. Пинява Наталя
 34. Савіцький Степан
 35. Кикіш Маряна
 36. Кернична Наталя
 37. Костриба Іванна
 38. Чомко Христина
Та й теперішньому поколінню є чим гордитися—7 претендентів на медаль, отже цей список буде поповнюватися ще не раз.
            Слово директору:
«Я хочу подякувати всім, хто працює у цій школі: вчителям, техперсоналу, дітям, батькам.Бо всі вони прилучаються до того, щоби наша школа була найкращою.Вчителі засівають те добре і вічне у душах своїх вихованців, натхненно і творчо працюють над уроками, над собою, залишаючи частинку себе в дітях.Техперсонал дбає, щоб наша школа була завжди чистою, привітною, упорядкованою.А діти—вчаться, адже найкращою дякою для вчителя є знання його учнів, вміння їх застосувати, вміння завжди залишатися людьми.
Я бажаю всім, і нашій школі зокрема, процвітання, добробуту, високих злетів і одвічного натхнення до праці!»
Школо, моя величаво
Вікнами дивиться в світ, 
Наче в букет пов’язала
Мрії окрилених літ.
Перші відлунюють кроки,
 Тут познайомились ми.
Мріє! Ти в небо високе
Нас поманила крильми.
Школа, турботи, навчання, 
Шлях у життя звідсіллёя, 
В росах вечірніх і ранніх
Батьківська рідна земля.
Тут я в зеленому полі
Кликав свого солов’я,
Тут відкривалась поволі
Вся Батьківщина моя.
 
Вхід на сайт
Права дитини
Пошук
Календар
«  Квітень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2020
Створити безкоштовний сайт на uCoz