Вівторок, 2019-09-17, 3:37 AM

Головна » 2013 » Листопад » 11 » Струни творчості Лесі Українки
Струни творчості Лесі Українки

Саме на таку тему в Острівській школі І-ІІІ ступенів відбулися літературні читання під керівництвом вчителя української мови і літератури Кожушко О.К. та бібліотекаря школи Гудзь М.В. з учнями 10 класу.

Якби мені достати струн живих.

Якби той хист мені, щоб грать на них,
Потужну пісню я б на струнах грала,
Нехай би скарби всі свої зібрала,
Ті скарби, що лежать в душі на дні...
Леся Українка
    Що ми маємо на увазі, коли кажемо: «У цієї людини лірична душа»? Напевно, що така людина співчутлива, здатна глибоко відчувати красу, перейматися чужим горем і щастям, як своїм власним. Такі риси властиві натурам витонченим, інтелігентним. Часто буває, що словами всього передати не можна, буває так, що про почуття й переживання говорять звуки і барви, граючи на живих струнах душі. Якщо зазирнути у внутрішній різнобарвно-музичний творчий світ славетної української поетеси, доторкнутися потаємних глибин її поетичної душі, почуєш звук струни, яка «буде урочисто і тихо лунати, і пісня від серця поллється».
     Дійсно, творчість Лесі Українки асоціюється з українською піснею, вона сповнена музики й кольорів, бо саме її життя було пов'язане з музикою. Жорстока доля обділила обдаровану дівчину здоров'ям, змусивши вести з 12 років тяжку і безперервну 30-літню війну за життя, але не озлобила її, не зменшила душевної щедрості, а, навпаки, зробила чутливішою до людської біди, жертовно відданою в дружбі й любові.
    Леся не тільки писала прекрасні вірші, але й дуже любила музику, була її тонким знавцем і цінителем, сама вправно грала на фортепіано, ще й здатна була до композиторства. Усі, хто чув гру Лесі, відчували в ній талант, та й сама вона вбачала в музиці своє покликання. її улюбленими композиторами були Шопен і Шуман, Шуберт і Чайковський, Лисенко і Бетховен.

Заступник директора з виховної роботи Кобель І.П. зауважили, що талант не є набутим, а є вродженим від Бога і саме у цієї жінки він був безмежним.

Золотих не хочу лаврів,

З ними щастя не здобуду.
Як я ними увінчаюсь,
То поетом вже не буду.